Grupowa terapia uzaleznien Warszawa

Grupowa terapia uzaleznien Warszawa. Od września 2023 prowadzę grupę terapii uzależnień. Grupa będzie składała się z maksymalnie 12 osób i będzie prowadzona w duchu Terapia Akceptacji i Zaangażowania (ACT) oraz zagadnieniami Terapii Skoncentrowanej na Współczuciu (CFT) z uwzględnieniem najbardziej istotnich aspektów tzw. tradycyjnej terapii uzależnień.

O psychoterapii uzależnień w podejściu ACT możesz obejrzeć mój film na YT – kliknij tutaj

Grupowa terapia uzaleznien Warszawa – czas i miejsce

Zajęcia będą prowadzone na ul Redutowej 44/32 (Wola) dwa razy w tygodniu. Każde zajęcia będą trwały dwie godziny – łącznie około 16 godzin na miesiąc. Będą one odbywały się w poniedziałki i w piątki od godziny 18.30 do 20:30. W poniedziałki zajęcia będą odbywały się w stacjonarnie, natomiast piatkowe będą prowadzone on-line. Po zakończeniu terapii możliwa jest pogłębiona indywidualna praca – wymaga to jednak co najmniej półrocznej abstynencji.

Grupowa terapia uzaleznien Warszawa
Grupowa terapia uzaleznien Warszawa
Grupowa terapia uzaleznien Warszawa – nabór

Nabór do grupy będzie odbywał się pod konsultacji indywidualnej. Koszt konsultacji to 200 zł. Po maksymalnie 3 konsultacjach zdecydujemy, czy grupa jest dla Ciebie (zakładka „kontakt”).

Koszt terapii Grupowej to 1000 zł/miesiąc. Pełny program grupy to 6 m-cy – terapia będzie podzielona na 3 moduły – Czas trawania każdego około 2 mce. Grupa będzie otwarta, co oznacza że w będzie można do niej dołączyć w momencie rozpoczęcia każdego z modułów. Do momentu rozpoczęcia grupy mozliwa jest opieka indywidualna.

Jeśli zdecydujesz się na indywidualną terapię to po trzeciej konsultacji cena będzie wynosić 300 zł za sesję terapeutyczną (o ile będę miał miejsce w grafiku – w innym przypadku przekieruję Cie do innego terapeuty)

Grupowa terapia uzaleznien Warszawa – dla kogo taka terapia

Grupa przeznaczona jest dla osób, które nie są w stanie kontrolować używania substancji psychoaktywnych (alkohol, narkotyki oraz hazard), zarówno dla tych, którzy chcieliby spróbować wyrwać się z objęć nałogu, a także dla tych, którzy próbowali już terapii tradycyjnej i chcieliby znów zmierzyć sie z problemem w innym podejściu terapeutycznym.

Jeśli nie jesteś pewien/a, czy jesteś uzależniony/a, zapisz sie na konsultację – spróbuję dopasować metodę leczenia odpowiednią dla Ciebie.

Podejście, w którym będą prowadzone zajęcia jest oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu – na grupie nie spotkasz się z wrogą krytyką, czy podporządkowywaniem. Nie musisz przedstawiać się jako „alkoholik”, czy „narkoman” – wszyscy wiemy, po co się spotykamy. Główne założenie, wynikające z mojego doświadczenia, jest takie, że człowiek uzależnia się ponieważ ucieka od cierpienia (nierzadko związanego z traumatycznymi wydarzeniami) i nie wybiera sobie takiego losu. To nie Twoja wina, ale Twoja odpowiedzialność. Jeśli masz dodatkowe pytania zadzwoń: (zakładka kontakt – kliknij), a odpowiem na wszystkie Twoje pytania.

  • Grupowa terapia uzależnień dla niektórych osób jest sliniejszym moytywatorem, niż terapia indywidualna. Działa to poprzez kilka czynników:
    – wspólne doświadczenie i wsparcie
  • – czerpanie wiedzy od bardziej doświadczonych osób w trzeźwieniu
  • – poczucie wspólnoty i możliwość doświadczenia zrozumienia przez ludzi z podobnymi problemami

Przeczytaj więcej o terapii ACT (kliknij tutaj)

Dodatkowe atuty:
– Każdy z uczestników będzie miał darmowy dostęp do kolejnych etapów w mojej grupie medytacyjnej

 

Grupowa terapia uzaleznien Warszawa. Prowadzący – Tomasz Folusz

(tel. 698660609, mail: tomaszfolusz@gmail.com)

-W lutym 2024 roku prowadziłem zajęcia z terapii uzależnień dla przyszłych psycoterapeutów w czteroletniej szkole psychoterapii behawioralnie.pl
-Swoje doświadczenie zdobywałem w Instytucie Psychiatrii i Neurologii na Oddziale Terapii Uzależnień
-Prowadziłem kilka grup dla osób uzależnionych (od alkoholu i narkotyków, od hazardu, od seksu) głównie w ośrodku POLANA
-Byłem kierownikiem Poradni Leczenia Uzależnień w NZOZ LEGIONOWO

Więcej o moim doświadczeniu zawodowym przeczytasz tutaj

Tomasz Folusz – ZnanyLekarz.pl