Psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, terapeuta uzależnień

Psychoterapeuta poznawczo-behawioralny

KIM JESTEM

Jestem psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym (certyfikat nr 366) i członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB). Po studiach magisterskich z psychologii ukończyłem czteroletni kurs psychoterapii behawioralno-poznawczej oraz Studium Terapii Uzależnień.
W swojej pracy zajmuję się terapią zaburzeń lękowych (napady paniki, fobia społeczna, zespół lęku uogólnionego, hipochondria), uzależnień (alkohol, narkotyki, hazard, seksoholizm), zaburzeniami obsesyjno kompulsywnymi (nerwica natręctw), problemami w relacjach z innymi.
Wywodzę się ze szkoły Terapii Poznawczo-Behawioralnej, jednak inspiruję się także Terapią Akceptacji i Zaangażowania (ACT), technikami Mindfullness (należą one do tzw. “Trzeciej Fali” Terapii Poznawczo-Behawioralnej) oraz CFT (Compassion Focused Therapy/ Terapia Skoncentrowana na Współczuciu).
Swoje doświadczenie jako psychoterapeuta zdobywałem pracując w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz w kilku poradniach. Pracowałem także jako nauczyciel w gimnazjum. W latach 2019 -2021 byłem kierownikiem Poradni Sdrowia Psychicznego i Poradni Leczenia Uzależnień w NZOZ Legionowo.
Prywatnie lubię aktywnie spędzać czas, szczególnie z rodziną (mam żonę Kasię i dwoje dzieci). Interesuje mnie literatura i film science-fiction, techniki masażu, kulturoznawstwo, religioznawstwo, wybiórczo historia i filozofia, oraz muzyka. W zakresie psychologii interesuje mnie przede wszystkim rozwój emocjonalny,

Poniżej szczegółowo opisuję moje doświadczenie zawodowe i wykształcenie.

DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE

2005–2012 pracowałem w Poradni Zdrowia Psychicznego w NZOZ ESCULAP w Markach. Mój ówczesny zakres obowiązków to diagnoza psychologiczna, psychoterapia, a od 2010 terapia uzależnień. Pracowałem tram zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi.

2006-2015 w ośrodku leczenia uzależnień i pomocy psychologicznej POLANA w Warszawie, głównie jako terapeuta uzależnień, ale także psychoterapeuta zaburzeń nerwicowych, depresji, zaburzeń osobowości.

2006–2008 prowadziłem dwa punkty konsultacyjne z ramienia Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Markach.

2007–2009 pracowałem jako psycholog w Szkole Podstawowej i Gimnazjum STO w Warszawie – posiadam stopień awansu zawodowego nauczyciela kontraktowego.

2008–2010 pracowałem na Oddziale Terapii Uzależnień w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie jako terapeuta uzależnień.

2011-2017  pracowałem w prywatnej poradni terapii poznawczo – behawioralnej Cogito w Warszawie jako psychoterapeuta.

Od 2012 prowadzę prywatny gabinet w Warszawie. Obecnie mieści się on w na Woli ul. Redutowa 44 m. 32

WYKSZTAŁCENIE

2005 r.  ukończyłem studia magisterskie z psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej dzisiejszy (Uniwersytet SWPS) na specjalności Psychologia kliniczna

2005 – szkolenie zakończone wolontariatem w programie Ułatwiamy Życie z Nadpobudliwością przygotowujące do pracy z osobami z ADHD

2005 – szkolenie w zakresie LECZENIA ZESPOŁU UZALEŻNIENIA OD TYTONIU organizowany przez Centrum Onkologii – Instytut  przy ul. Roentgena w Warszawie

2006 – szkolenie z zakresu Biblioterapii organizowane przez Centrum Szkoleniowe KLANZA

  • 2005 – Studium Wiedzy o Profilaktyce Narkomanii organizowanego przez „Maraton” przy Fundacji Na Rzecz Zapobiegania Narkomanii (70 godzin)

2006 – Program Rozwoju Osobistego szkolenie terapeutyczno- rozwojowe, przygotowujące do nieprofesjonalnego pomagania innym (200 godzin)

2006 – szkolenie w zakresie Jak być bliżej z dzieckiem? Budowanie relacji dorosły – dziecko w kontekście sięgania przez młodzież po alkohol i narkotyki. organizowane przez Centrum Edukacyjne Profilaktyki Problemowej Fundacji ETOH (20 godzin)

2007 –  Studium Pedagogiczne  w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej dzisiejszy (Uniwersytet SWPS), dające uprawnienia do pracy w zawodzie nauczyciela do pracy z dziećmi (400 godzin)

2008 – Studia Podyplomowe w zakresie Psychologii Transportu na Uniwersytecie Warszawskim

2010 ukończył Studium Pomocy Psychologicznej w Broku (200 godzinne szkolenie w zakresie poprawy umiejętności pomocnych w pracy w zawodzie terapeuty)

2011  – Studium Terapii Uzależnień organizowany przez Błękitny Krzyż w Polsce (450 godzin)

2012 – Czteroletnie Szkolenie Z Zakresu Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej prowadone przez  Szkołę Psychoterapii Poznawczo Behawioralnej Centrum CBT w Warszawie (1200 godzin)

2012 – cykl szkoleń z Terapii Schematu organizowanych przez Centrum Psychologii Integralnej INTEGRAL. Szkolenia te prowadził twórca Terapii Schematu Jeffrey Young (łącznie 36 godzin)

2012 – szkolenie z Mindfullness prowadzone przez Tamarę Russell organizowane przez ECEBM przy Instytucie Psyhciatrii i Neurologii

2013 – kurs  Terapii Schematów Pułapki życiowe, czyli praca nad zmianą schematów poznawczych Jeffreya Younga organizowany przez Ośrodek Terapii Poznwaczej Cogito (20 godzin)

2014 obroniłem Certyfikat Psychoterapeuta Poznawczo-Behawioralnego (certyfikat nr 366) wydawany przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej

2014 – szkolenie Terapia Poznawczo-Behawioralna w Zaburzeniach Odżywiania – Protokół CBT-E organizowany przez Ośrodek Terapii Poznwaczej Cogito (20 godzin)

2016 – cykl szkoleń ACT (Terapia Akceptacji i Zaangażowania) prowadzonych przez Bartosza Kleszcza (23 godziny szkoleń i superwizji)